gallery_kakh

انتخاب پرده مناسب

انتخاب نوع پرده که با هارمونی رنگ و دکوراسیون منزل هماهنگی لازم را داشته باشد یکی از دغدغه های بانوان هموطن میباشد.

این کار تخصصی است که گالری پرده کاخ بندرعباس آن را دارا میباشد و به شما در این خصوص مشاوره و راهنمایی ارائه میدهد.

به بخش سوم این سلسله مقالات توجه کنید:

پرده سیلویت

ساخت و ساز مبتکرانه این نوع پرده برای ایجاد سایه روشن در فضا مورد استقبال بسیاری از افراد می باشد تا با متریال پارچه فضای گرمی را برای خود فراهم کنند.

با استفاده از پرده کرکره سیلویت برای ایجاد سایه روشنی لطیف، تنوع بی پایانی از حالات مختلف را می توان ایجاد کرد.

کاربر می تواند بنا بر میزان نور و ارتباطی که می خواهد با تاریک و روشن کردن آن، پرده خود را تنظیم نماید.

gallery_kakh

این پرده ها از دو لایه پارچه مخصوص به هم فیکس شده و بر خلاف ظاهر ظریف دارای مقاوت بالایی است و البته تنوع بسیار بالایی را نیز داراست و هم استفاده اداری و هم مسکونی دارد.

معمولا برای فضای اداری از ترکیب رنگ های ساده تر پرده سیلویت استفاده می شود.

پرده سیلویت، بسیار سبک بوده و قابلیت موتورایز شدن را نیز دارد و می توان این پرده را با مجهز به سیستم موتوری خودکار و با کنترل از راه دور و نیز با افزودن به سیستم کنترل هوشمند منزل، آن را برنامه ریزی کرد.

ولیکن این نوع پرده درحالت غیر خودکار نیز بسیار مورد استفاده قرار گرفته و در فضاهای اداری و مسکونی از آن بهره می گیرند.

پرده کرکره ای زبرا

پرده کرکره های زبرا تشکیل شده از دو اسلاید پارچه به صورت نوار افقی می باشد که به صورت غلتکی می توان نور داخل فضا را تنظیم نمود.

فضایی کاملا خصوصی را برای خود ایجاد میکند. این نوع پرده کرکره ای برای پوشش مساحت وسیع مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین با تنظیم کردن آن می توان سایه و روشن زیبایی به فضا بخشید ومحیطی گرم و زیبایی را داشت.

پرده کرکره ای زبرا یا رولی می تواند پوشش شگفت انگیزی برای پنجره های شما محسوب شده و کارایی بسیار خوبی را به محیط اداری و یا مسکونی شما بدهد.

پرده زبرا در یک نگاه شباهت زیادی به پرده سیلویت دارد، ولی از پرده سیلویت ساده تر بوده و در محیط های اداری خواستگاه بیشتری دارد.

پرده زبرا نیز دارای تنوع بالایی است و از نظر تنظیم نور نیز دارای انعطاف وکارکرد خوبی است و شما می توانید براحتی با تنظیم افقی آن میزان نور و ارتباط بصری را در پرده زبرا تعیین نمایید.

gallery_kakh

مکانیزم ساده و طرح فلت پرده زبرا آن را برای محیط اداری مناسب کرده است.

قطر تمام شده پرده بصورت رول این پرده، از پرده سیلویت کمتر می باشد.

پرده زبرا به پرده رولی نیز مشهور است و بسیاری این پرده را به نام پرده رولی می شناسند.

این پرده در کالیته های مختلفی تولید و به بازار عرضه شده است که البته دارای کیفیت های متفاوتی است.

پرده شید رول کاربرد اصلی این نوع پرده کرکره ای در پنجره های وسیع می باشد که با پایین آوردن آن یک صفحه شفاف و زیبایی را به فضا می بخشد که این صفحه به دلیل یک دست بودن آن قابلیت دکوراتیو شدن را داراست یعنی می توان تصویر دلخواه خود را روی آن چاپ کرد و آن را تبدیل به یک قاب عکس شفاف نمود.

پرده کرکره ای عمودی پرده لوردارپه یا پرده کرکره عمودی، اسلاید های آن عمودی نصب شده و جمع شوندگی آن به صورت افقی می باشد که این نوع پرده کرکره ها برای پنجره های وسیع مناسب بوده و همچنین با کالیته رنگی بالا می توان هارمونی خاصی به فضا ببخشد و از جمله ویژگی های آن چاپ تصویر دلخواه بر روی آن است که به کارفرما امکان این را می دهد یک تصویر زیبا در محیط کاری خود داشته باشد.

پرده کرکره ای آلومینیومی

پرده کرکره ای آلومینیومی در قطر های مختلف از جمله ۳۵ ،۲۵ ،۱۶ و۵۰ میلیمتری عرضه می شود که این تنوع درقطرهای آن امکان این را به شما می دهد از این نوع پرده کرکره ای در جاهای مختلف همچون پنجره های محیط های اداری (اتاق مدیریت، کنفرانس، سرپرستی،کارشناسی… و حتی درپارتیشن های اداری) و ما بین پنجره های دوجــداره استفـاده نمایید.

یکی از خصوصیات برجسته این نوع پرده کرکره ای همسانی بالا با محیط اداری است و همچنین ظاهری رسمی و مدرنی را به فضای شما می بخشد.

از جمله ویژگی های آن می توان به انعطاف پذیری بسیار بالای تیغه های آلومینیومی اشاره کرد که موجب بالا رفتن دوام و طول عمر زیاد آن می شود و رنگ بندی متنوع آن دایره انتخاب شما را وسیع می نماید تا با توجه به سلیقه ی شخصی و در نظر داشتن هارمونی چیدمان فضایتان رنگ مناسب با آن را انتخاب نماید.

برای تمیز کردن پرده کرکره های آلومینیومی ابتدا باید اسلاید ها را ببندید و سپس با گردگیر دستی یا یک پارچه ی نرم، گرد و خاک موجود را از بین ببرید و در صورت وجود گرد و خاک زیاد می توان از پارچه مرطوب استفاده نمود.

پرده کرکره ای آلومینیومی پرفراژ تفاوت این نوع پرده کرکره ای با پرده کرکره ها آلومینیومی ساده این است که پرده کرکره های آلومینیومی ساده فضا را برای شما کاملا پوشش داده و یک محیط کاملا خصوصی را برایتان فراهم می کند اما پرده کرکره ی پرفراژ میزان نور بیشتری را وارد فضا کرده و محیطی نیمه خصوصی برایتان ایجاد میکند و اینچنین شما می توانید پرسپکتیو زیبایی از مناظر بیرون داشته باشید.

آشنایی با جنس های مختلف پرده

قبل از اینکه راهی یک گالری پرده شوید تا طول و عرض پرده پنجره مورد نظرتان را در اختیار مغازه دار بگذارید.

بهتر است تکلیف خیلی چیزها را با خودتان مشخص کنید تا بعد از خرید از پرده های خانه دوست داشتنی تان نهایت رضایت را داشته باشید.

شاید قدیمترها پرده ها فقط پارچه هایی بودند برای کم نور کردن پنجره های پر نور یا پوشاندن پنجره هایی که از آنها درون اتاقهای خانه دیده میشدند.

پارچه هایی برای درست کردن یک حریم در خانه؛ پارچه هایی که میتوانستند علاوه بر درست کردن حریم شخصی و تنظیم نور، گرما و سرمایی که از پنجره ها عبور میکند را هم تنظیم کنند اما این پارچه ها سالهاست که در آپارتمانها نقش بیشتری پیدا کرده اند؛ نقش زیباتر کردن خانه.

حالا سالهاست با یک پرده در اتاق نشیمن یا پذیرایی هم میتوان نور را تنظیم کرد هم باید آن پارچه را بخشی از دکوراسیون خانه به حساب آورد؛ بخشی که درست و دقیق انتخاب کردنش میتواند زیبایی مبلمان، فرش و باقی وسایل اتاق پذیرایی، نشیمن، خواب یا حتی آشپزخانه را چند برابر کند.

پارچه هایی رنگارنگ که قرار است موجدار بر سینه پنجره ها و دیوارها، چشم نواز باشند.

این راهنما برای درست خریدن همین پارچه هاست که جنس و زیبایی شان مثل یک ست مبلمان در زیبایی یک خانه اهمیت دارد.

بنابراین قبل از اینکه راهی یک پرده سرا شوید تا طول و عرض پرده پنجره مورد نظرتان را در اختیار مغازه دار بگذارید، بهتر است تکلیف خیلی چیزها را با خودتان مشخص کنید تا بعد از خرید از پرده های خانه دوستداشتن یتان نهایت رضایت را داشته باشید.

قبل از هر انتخابی باید بدانید پرده را برای کدام قسمت خانه میخرید.

gallery_kakh

پردهای که میتوانید در اتاق پذیرایی نصب کنید، مطمئنا با پرده آشپزخانه از لحاظ جنس، بافت و رنگ متفاوت است.

برای اتاق پذیرایی میتوانید پارچه هایی با جنسهای سنگین مثل ساتن یا مخمل بخرید و البته به پرده اصلی والان هم اضافه کنید و اگر اتاق پذیرایی بزرگی دارید، جنس و رنگ چند پارچه را در قسمتهای مختلف پرده با هم هماهنگ کنید.

برای اتاق خواب میتوانید از پارچه های دانتل و حریر استفاه کنید تا فضا آرامش بیشتری داشته باشد و البته نور اتاق را با زیر پرده ای با جنس کتان و تترون تنظیم کنید.

یک آشپزخانه دوست داشتنی هم بهتر است پرده ای با پارچه سبک مثل تورهای رنگی داشته باشد؛ پرده ای که فضای آشپزخانه را گرم نگه دارد و نور آن را کم نکند.

اگر در شهر یا منطقه ای زندگی میکنید که گرم است یا خانه نورگیری دارید، از پارچه های سبک و لطیف استفاده کنید و اگر در منطقه سردسیر استفاده میکنید، بهتر است از پارچه هایی با جنسهای زمخت تر با بافتی سنگین مثل مخمل استفاده کنید.

برای ست کردن پرده هر قسمت خانه با دکوراسیون آن بخش حتما حواستان باشد که از رنگها و طرحهای هماهنگ استفاده کنید.

هماهنگی یعنی اگر پارچه مبلمانتان طرحدار است بهتر است پرده اتاق پذیرایی یا نشیمن ساده باشد و بر عکس اگر مبلمانتان پارچه ای تک رنگ یا دو رنگ اما ساده دارد، میتوانید پارچه پرده را طرحدار انتخاب کنید.

برای هماهنگی هم بهتر است از رنگهای مکمل یا در شرایطی که فضا به رنگ بیشتری نیاز دارد، از رنگهای متضاد استفاده کنید.

انتخاب پردههایی که رنگشان با رنگ دکوراسیون کلی خانه، مبلها، فرش و دیوارها هماهنگ است، به خانهتان آرامش بیشتری میدهد.

انتخاب پرده مناسب میتواند فضای خانه شما را بزرگتر نشان دهد.

اگر میخواهید سقف خانه تان بالا به نظر برسد، چوب پرده را هرقدر میتوانید بالا ببرید.

اگر دو پنجره نزدیک به هم دارید با پوشاندن دیوار بین دو پنجره با یک پرده آن دیوار عریضتر به نظر خواهد رسید.

پس با یک پرده دو پنجره را بهم وصل کنید.

اگر پنجره هایی کوتاه دارید، پارچه ای برای پرده بخرید که دوسوم بالایی آن بی طرح و نقش و ساده باشد و یک سوم انتهایی آن با نقشهایی که دارد به چشم بیاید.

برعکس اگر پردهای بلند دارید و عریض، از طرح و نقش و والان برای قسمت بالایی پرده استفاده کنید.

میل پرده ها را هم حدود ۱۰ الی ۱۵  سانتیمتر عریض تر از قاب پنجره بگیرید تا پنجره عریض تر به نظر برسد. به طور معمول برای یک پنجره باید پرده ای خرید که عرضی سه برابر عرض پنجره دارد.

این عرض سه برابر به پرده تان امکان چین خوردگی میدهد که نمای پرده را زیباتر میکند.

البته اگر فضایی که دارید یک اتاق کوچک است،میتوانید از پرده ای با عرض دو و نیم برابر عرض پنجره هم استفاده کنید.

اگر میخواهید از دو جنس پارچه با دو رنگ در پرده استفاده کنید، میتوانید پرده های دو طرف پنجره را چین دار نصب کنید و قسمت وسط پرده که به نوعی نقش زیر پرده ای را هم ایفا میکند، پارچه ای بدون چین خوردگی باشد.

گاهی لازم ندارید پنجره را با یک پرده کامل بپوشانید.

در طراحی پرده برای خانه به نیم پرده ها هم فکر کنید. نیم پرده ها میتوانند گزینه های مناسبی برای پنجره های آشپزخانه باشند.

به خصوص وقتی پنجره آشپزخانه درست پشت سینک ظرفشویی یا بالا یا نزدیک اجاق گاز قرار گرفته و استفاده از یک پرده که تمام طول پنجره را بگیرد، برایتان مزاحمت درست میکند.

این روزها در بازار نیم پرده ها یعنی همان پرده هایی که شکل جمع شده و بالا رفته دارند، تنوع زیادی پیدا کردهاند.

با انتخاب یک نیم پرده خوشرنگ حریر میتوانید نور آشپزخانه را هم حفظ کنید و پنجره بالای سینک را هم بدون پرده نگذارید.  گیره های پرده و میل پرده را متناسب با رنگ پارچه پرده و سبک دکوراسیون خانه تان انتخاب کنید.

اگر پرده ای با جنس مجلل و سنگین خریده اید، بهتر است میل پرده و گیره ها را هم از جنس استیل یا فلزی انتخاب کنید.

برای پرده های ساده در فضایی که اسپورت و کمی مدرن چیده شده، استفاده از حلقه های آویز پرده و میل پرده های چوبی با نمای چوبی ظاهر خانه را زیباتر میکند.

پرده حریر نقش دار

این نوع پارچه پرده ای برای خانه هایی با چیدمان مدرن مناسب است.

میتوانید حریر نقشدار را با یک پارچه حریر دیگر با پس زمینه مشترک ترکیب کنید.

پرده حریر ساده خوبی این نوع پارچه ها در تنوعشان است.

رنگهای این حریرها دست کمی از یک جعبه مداد رنگی چند صد رنگی ندارد.

میتوانید نسبت به دکوراسیون خانه رنگ دلخواهتان را پیدا کنید.

اگر خانه پر نوری دارید، میتوانید با این پرده نور طبیعی در خانه داشته باشید.

gallery_kakh

پرده تور

خیلی وقت است که پارچه های توری که برای پرده استفاده میشود، پارچه هایی به اصلاح بازاری ها پربافت است.

یعنی در کنار توری بودن، بافت تار و پود این قدر پر است که به تنهایی هم میتوان از آن به عنوان پرده استفاده کرد.

تورهای نقشدار در رنگهای متنوع را میتوان به تنهایی و بدون گوشواره هم برای پرده اتاق پذیرایی یا خواب استفاده کرد.

پرده کتان

رنگ این نوع پارچه ها هم مانند پارچه حریر دست کمی از مداد رنگی ندارد.

خوبی این پارچه ها این است که برخلاف حریر احتیاجی به آستری ندارد.

طرحهای نقشدار پارچه های کتان هم بسیار متنوع است و میتوانید به نسبت رنگ و دکوراسیون خانهتان انتخاب کنید

پرده ساتن نیمه طرحدار

این نوع پارچه ها در عین سادگی طرحهای سادهای هم دارند.

این نمونه ای که میبینید به نسبت طرح شلوغی دارد و در بازار طرح ساده تر از این هم پیدا میشود.

این نوع پارچه برای اتاق پذیرایی خانه های کوچک با یک یا دو پنجره بسیار مناسب است چون باعث میشود فضای نشیمن خانه دلبازتر از آن چیزی که هست، به نظر بیاید

پرده ساتن طرحدار

میدانید که پرده های کلاسیک پرچین هستند و معمولا پارچه را سه برابر اندازه طول پنجره میخرند اما این مدل پرده ها چین زیادی ندارند و قشنگی شان هم به همین چینهای موازی و کم تعداد است.

پرده مخمل

این مدل پرده را معمولا در خانه مادر بزرگها میشود پیدا کرد.

گوشواره و والان این پرده ها از پارچه مخمل استفاده میشود.

معمولا برای پرده بین گوشواره ها هم از پارچه تور یا حریر سفید یا شیری با طرحهای محو استفاده میشود تا جلوه گوشواره ها و والان حفظ شود.

پرده رول

این مدل پرده هم برای خانه مادرها کاربرد دارد و هم برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن.

این مدل پرده را با گوشواره هم ترکیب میکنند و ترکیبی از مدل کلاسیک و مدرن به وجود می آید.

این پرده ها طرحهای ساده و نقشدار متنوعی دارد که باتوجه به رنگ خانه تان میتوانید آنها را سفارش دهید.

پرده روی مبلی

هرچند این پارچه پرده ای ها را بیشتر در خانه مادرها میبینیم اما در خانه هایی با دیزاین مدرن به عنوان پرده اصلی و نه والان و گوشواره استفاده میشود.

در کنار این پرده میتوان یک تک مبل یا حتی ست کامل از مبل اتاق نشیمن را با همین پارچه ست کرد اما برای خانه هایی که سالن پذیرایی بزرگی دارند.

فقط یک تک مبل یا حتی یکی دو عدد کوسن از پارچه پرده بیشتر توصیه نمیشود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سیزده =